شما اینجا هستید

اخبار برتر » ذوالقدری: با تعیین حدود اختیارات حاضرم به ساعی کمک کنم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ غلامحسن ذوالقدری پس از صدور حکم ریاست هادی ساعی برای ریاست فدراسیون تکواندو اظهار داشت: خوشبختانه حکم ریاست ساعی تنفیذ شد. امیدوارم با حمایت وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و همه اقشار جامعه دوباره همچون ادوار گذشته شاهد افتخارآفرینی‌های تکواندو باشیم. قطعاً افتخارآفرینی دلاورمردان کشورمان و زحمات دست‌اندرکاران در راستای کسب سکوهای افتخار در میادین بین‌المللی دهه‌های ۷۰ ، ۸۰ و نیمه اول ۹۰ در یاد و خاطره هموطنان عزیزم باقی است.

وی ادامه داد: در ورزش قهرمانی گاهی قهرمانان دست‌خوش فراز و نشیب در مسیر خود می‌شوند. یک قهرمانان برخی اوقات دچار نزول و نشیب می‌شود، اما باید با تلاش و واکاوی منطقی علت را یافت تا مجدداً با تحریک کوچک‌ترین ریتم حیاتی به اوج بازگردد. تکواندو نیز در کنار فراز و موفقیت‌های ادوار گذشته، متأسفانه در سال‌های اخیر در دوران نشیب قرار گرفت! بدیهی است باید تلاش کرد ضمن بررسی دلایل ناکامی‌های اخیر با بهره‌برداری از پژوهش و مهندسی مناسب و بدون اینکه دنبال مقصر باشیم، علت اُفت و نشیب‌ها را بیابیم و سپس با ایجاد راهکارهای علمی و کاربردی و همچنین تدوین برنامه‌های بلند مدت و‌ میان مدت، مجدداً به اوج سکوهای قهرمان المپیک و‌ جهان بازگردیم. تکواندو پتانسیل بازگشت به اوج را دارد، اما نیازمند زمان و‌ حمایت همه اقشار جامعه و خانواده ورزش است.

دبیر پیشین فدراسیون تکواندو تصریح کرد: اصلاً نمی‌شود از پشتوانه‌سازی و موفقیت‌های رده نونهالان و نوجوانان چشم‌پوشی کرد، اما بزرگترین رویداد ورزشی المپیک است. با وجود زحمات بسیاری که کشیده شده است، اما به دلایل قابل بررسی در دو دوره اخیر رقابت‌های المپیک از دستیابی به مدال در بخش مردان بازماندیم. در مسابقات قهرمانی جهان عنوان قهرمانی و سکوی جهانی را از دست دادیم و متأسفانه آخرین سکوی ما در قهرمانی آسیا بیشتر از سکوی سومی نبود، البته با کسب نایب قهرمانی بانوان نمی‌خواهم زحمات و تلاش‌های دست‌اندرکاران را نادیده بگیرم، اما قصد دارم بگویم ساعی روزهای سختی را پیش رو خواهد داشت.

ذوالقدری با تأکید بر اینکه ساعی مرد روزهای سخت میادین ورزشی بوده است، گفت: تکواندو ایران تا امروز موفق به کسب شش مدال در تاریخ مسابقات المپیک شده است که دو طلا و یک برنز آن را هادی به دست آورده است. او نشان داده است که ورزشکار باهوش و مقتدری است و قطعاً باید در بخش مدیریتی نیز مورد حمایت قرار بگیرد و حتی از تجربیات گذشته استفاده کند تا به‌عنوان یک مدیر ورزشی نیز موفق باشد. امیدوارم وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک از هادی بیشتر از گذشته حمایت کنند، چرا که او یک چهره مطرح ورزش قهرمانی است و مردم انتظار دارند در بخش مدیریتی نیز مانند دوران ورزشی خوش بدرخشد.

وی راجع به توقعات بالا از مدیران ورزشی و اینکه ساعی در کوتاه مدت امکان فراهم کردن شرایط موفقیت تکواندو را خواهد داشت، گفت: تکواندو از پتانسیل بالایی برخوردار است، اما هیچ مدیری فی‌البداهه مدیر به دنیا نیامده است. قطعاً ساعی کار بسیار سختی در پیش دارد، اما علاقه بسیار وافری برای پیشرفت دارد و در روزهای ابتدایی نیز بسیار تلاش کرده است به همه امور رسیدگی و منشا اثر باشد، اما باز هم می‌گویم برای موفقیت نیاز به حمایت عزیزانی دارد که دل‌شان برای اقتدار ملی می‌سوزد. بدون در نظر گرفتن منافع شخصی همه باید دست به دست هم بدهند تا فکورانه و با خرد‌جمعی، تکواندو موفق باشد.

سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو خاطر نشان کرد: به‌عنوان کسی که سال‌های سال افتخار خدمت به تکواندو ایران در مسئولیت‌های سرمربی تیم ملی، دبیر فدراسیون، مدیر سازمان تیم‌های ملی و مدیر فنی را داشتم، اعتقاد دارم کار بسیار سخت است و اگر تلاش‌های ساعی زود بازدهی داشته باشد، یک معجزه است. فدراسیون تکواندو نیاز به حمایت درازمدت و صبر و حوصله‌ای هموطنان و مسئولان دارد تا مجدداً بتوانیم به روزهای اقتدار گذشته و کسب قهرمانی جهان و مدال خوش‌رنگ المپیک برسیم. نباید عجول باشیم و باید بستر حمایت را فراهم کنیم تا تکواندو همراه با شایستگی‌هایش به روزهای اوج بازگردد.

ذوالقدری در پاسخ به این پرسش که در صورت درخواست ساعی حاضر به همکاری با فدراسیون خواهد بود به تسنیم گفت: وقتی می‌گویم همه باید کمک کنند، خودم نیز با شرح وظایف و تعیین حدود اختیارات، تمام توانم را در طبق اخلاص خواهم گذاشت. این کار نیز برحسب وظیفه خواهد بود.

«با حضور ساعی اختلافات و چنددستگی‌های گذشته از بین خواهد رفت؟»، وی در پاسخ به این سؤال نیز گفت: همیشه اختلاف سلیقه وجود دارد، اما شعار انتخاباتی هادی در مجمع، کسب موفقیت همراه با وفاق عمومی خانواده تکواندو بود. با صحبت‌هایی که ساعی در مجمع فدراسیون تکواندو مبنی بر جمع شدن و دست به دست هم دادن خانواده تکواندو انجام داد، فکر می‌کنم اختلافی باقی نماند، البته به شرطی که هدف‌ همه فقط اعتلای تکواندو و شادی دل مردم باشد. نباید دنبال سهم‌خواهی باشیم و چیزی برای خودمان بخواهیم. از همه قهرمانان، مربیان و دست‌اندرکاران ارزشمندی که در گذشته زحمات طاقت‌فرسایی متحمل شدند و نام ایران را در دنیای تکواندو زبانزد خاص و عام کردند، تشکر می‌کنم. امیدوارم با سعه صدر کمک کنند تا تکواندو در آینده نیز افتخاراتی در شأن کشور کسب کند.

منبع: تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::