شما اینجا هستید

اخبار برتر » مقانلو:تکواندو روزهای حساسی پیش‌رو دارد/ساعی بایدمهره‌های تأثیرگذار انتخاب کند

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکوانو پلاس؛ بیژن مقانلو درباره حضور ساعی در فدراسیون تکواندو و صدور حکم ریاست او پس از گذشت ۵۰ روز گفت: به ساعی بابت حضورش در فدراسیون تکواندو تبریک می‌گویم. او از قهرمانان خوب این رشته بوده و به خوبی از شرایط و وضعیت این رشته مطلع است. مسئولیت مهمی به ساعی واگذار شده و کار سختی هم پیش‌رو دارد. امیدوارم با توجه به ارتباطات خوبی بین‌المللی که دارد به این رشته کمک کند تا تکواندو به روزهای خوبش برگردد. ما باید واقع‌بین باشیم؛ به هر حال تکواندو در گذشته در رکورد بود. در رده سنی نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان ضعف داشتیم و در شأن تیم‌های ملی قدم برنداشتیم. توقع از تکواندوی ایران همیشه بالاست اما متأسفانه در چند سال اخیر شرایط تکواندوی ما مثل گذشته نبود و باید الان ریاست جدید فدراسیون تکواندو تمام تلاش خود را به کار گیرد تا تکواندو به روزهای خوب خود برگردد. همانطور که گفتم کار سخت است اما شدنی خواهد بود.

وی گفت: تکواندو الان بیشتر از هر زمان دیگری نیاز به همدلی و همفکری دارد. خانواده تکواندو باید دست به دست هم بدهند و ساعی را در این مسیر همراهی کنند. قطعا او شرایط را بهتر از هر کسی می‌داند و باید تلاش کند تا در وهله اول تکواندو از بحران خارج شود. این رشته روزهای حساسی پیش‌رو دارد. بازی‌های آسیایی هانگژو و پس از آن المپیک پاریس مسابقات حساس این رشته است. البته دیگر رقابت‌ها هم اهمیت خاص خودشان را دارند. طبق رنکینگ باید بپذیریم که تکواندوی ما افت کرده و نیاز داریم که برای این رشته برنامه‌ریزی کنیم تا بتوانیم روزهای اوج و درخشش این رشته را تکرار کنیم.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندوی ایران در پاسخ به این سوال که آیا برای هدایت تیم ملی تکواندو به شما پیشنهادی شده است، یا خیر عنوان کرد: تاکنون صحبتی در این خصوص با من نشده است و اطلاعی هم ندارم که قرار است این اتفاق بیفتد یا خیر.

مقانلو در پاسخ به این سوال که بهتر است ساعی برای خروج تکواندو از بحران چه اقداماتی انجام دهد، عنوان کرد: ما اول باید به این موضوع توجه کنیم که چه فدراسیونی را تحویل گرفتیم. اصول مدیریت از مبدا تا مقصد باید بررسی شود. همانطور که در ابتدا گفتم کار سختی پیش‌رو است و همه خانواده تکواندو باید به هم کمک کنند. اگر افراد خالصانه و با قدرت در کنار هم حرکت کند، قطعاً پیشرفت تکواندو هم حتمی خواهد شد.ما باید واقع‌بینانه عمل کنیم و اگر خانواده تکواندو در یک پروسه زمانی همسو و هم هدف حرکت کنند سرعت پیشرفت ارتقا پیدا می‌کند. اما این موضوع هم به زمان نیاز دارد و نمی‌توان به یک باره انتظارات از تکواندو بالا رود.

وی گفت: رئیس جدید باید در وهله اول سازماندهی را در دستور کار خود قرار دهد، از آن طرف مهره‌های تأثیرگذار انتخاب کند. افرادی که آگاه و تأثیرگذار هستند می‌توانند به سرعت پیشرفت تکواندو کمک کنند. افرادی که منفعت جمع و افتخارآفرینی برای تکواندوی ایران را به منافع شخصی خود ترجیح می‌دهند باید کنار یکدیگر قرار بگیرند تا تکواندو در مسیر پیشرفت قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری آنا

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::