شما اینجا هستید

اخبار برتر » یاری: می‌‌خواهم نماینده خوبی برای تکواندوی ایران در عراق باشم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ محمدرضا یاری در خصوص توافق با فدراسیون تکواندو عراق برای هدایت تمامی تیم‌های ملی این کشور اظهار داشت: در چند سال گذشته به کشور عراق رفت و آمد داشتم و در یک سال اخیر نیز با باشگاه کهربا و تیم ملی عراق همکاری داشتم و در نهایت قرار شد  با تمامی تیم‌های ملی این کشور همکاری داشته باشم. در این مدت به این نتیجه رسیدیم روی رده‌های پایه سرمایه‌گذاری و کار کنیم، چرا که نمی‌توانیم تغییرات آنچنانی روی بازیکنان رده سنی بزرگسالان این کشور انجام داد.

وی تصریح کرد: قرار است بازیکن سازی را از رده‌های پایه شروع کنیم تا در سالیان آینده این بازیکنان به تیم ملی بزرگسالان تزریق شوند. استارت تشکیل رده سنی نونهالان و نوجوانان را برای اولین بار زدیم و قرار است تمرینات خود را از روزهای آینده آغاز کنیم. در سال گذشته دو بار مسابقات قهرمانی کشور رده‌های سنی پایه را برگزار کردیم و تعدادی بازیکنان را به اردو دعوت کردیم تا با این نفرات در مسابقات فجیریه حضور داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی تکواندو عراق در خصوص اینکه همکاری او با تکواندوی عراق بلند مدت خواهد بود، تصریح کرد: این صحبت مطرح است که تا المپیک پاریس این همکاری ادامه داشته باشد  و حتی قرارداد من در کمیته المپیک عراق با حضور رعد حمودی بازیکن سابق تیم ملی فوتبال عراق و رئیس کمیته المپیک این کشور تنظیم شد. امیدوارم بتوانیم سال به سال این قرارداد را تا المپیک پاریس تمدید کنیم، البته باید ببینیم در طول مسیر شرایط چگونه خواهد بود. تمام سعی و تلاش من این است نماینده خوبی برای تکواندوی ایران در عراق باشم.

یاری در خصوص استفاده از همکاران ایرانی در کادرفنی خود افزود: در بحث بدنسازی  از حضور محسن نعمتی که از مربیان بدنساز خوب کرجی هستند، استفاده خواهیم کرد. البته قبل از تورنمنت‌های ایران صحبت‌هایی انجام داده بودم که از حضور  دیگر مربیان ایرانی نیز استفاده کنیم، اما عراقی‌ها تمایل دارند از مربیان بومی خودشان استفاده کنند. آنها دوست دارند بازیکن سابق این کشور که به مربیگری روی آوردند در کادرفنی تیم‌های ملی حضور داشته باشند تا تجربه کسب کنند. دوست دارم به خاطر سنگینی کار در تمامی رده‌های سنی از دیگر مربیان ایرانی نیز استفاده کنم و تمام تلاش خود را نیز در این زمینه انجام خواهم داد.

وی در خصوص تعامل با تکواندو ایران گفت: ابراهیم جبار، رئیس فدراسیون تکواندو عراق در تورنمنت‌های ایران با سیدمحمد پولادگر دیدارهایی داشت و قرار شد تا توافق‌نامه همکاری در خصوص برگزاری اردو در ایران، استفاده از مربیان پومسه ایرانی و همچنین آموزش داوران این کشور امضا شود و از تجربیات تکواندو ایران برای پیشرفت تکواندوی عراق استفاده کنند.

سرمربی سابق تیم ملی نونهالان در خصوص حضور عراقی‌ها در تورنمنت‌های ایران در اسفندماه تصریح کرد: این مسابقات از لحاظ زمانی نزدیک به برگزاری تورنمنت‌های فجیره و ترکیه است. در مسابقات فجیره ابتدا مسابقات قهرمانی کشورهای عرب برگزار خواهد شد و در ادامه تورنمنت بین‌المللی برگزار خواهد شد. در برنامه ما حضور در تورنمنت‌ها دیده شده است و باید از میان تورنمنت ترکیه و مسابقات ایران یکی را انتخاب کنیم و به احتمال زیاد در تورنمنت‌های تهران حاضر خواهیم شد.

یاری در خصوص هدف خود در این کشور گفت: عراق تا به حال موفق به مدال جهانی نشده است و ۶ سال نیز فدراسیون تکواندوی این کشور تعطیل بوده است. تعدادی از بازیکنان ملی‌پوش عراق قبل از داعش مهاجرت کردند و برخی از آنها نیز توسط داعش کشته شدند. ما با یک سری بازیکن جدید شروع کردیم و تمام هدف‌مان سرمایه‌گذاری در رده پایه است. بازیکنی که از رده پایه به شکل درست بالا می‌آید در آینده می‌تواند مدال نیز کسب کند.

منبع: تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::