شما اینجا هستید

اخبار برتر » «شکارچی طلا» در ۲۶ سالگی خداحافظی کرد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ «آیرم یامان» بانوی تکواندوکار اهل کشور ترکیه که سابقه کسب دو مدال طلای جهان را در کارنامه دارد، در سن ۲۶ سالگی تصمیم به خداحافظی از این رشته گرفت.

یامان که در اوزان ۵۷ و ۶۲ کیلوگرم رقابت می‌کرد، در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ موفق به قهرمانی در مسابقات جهانی چلیابینسک و منچستر شد. وی همچنین پنج طلای قهرمانی اروپا و دو طلای یونیورسیاد را در کارنامه دارد. قهرمانی در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی و مسابقات گرند اسلم در سال ۲۰۱۷ از دیگر افتخارات این بانوی تکواندوکار بود.

یامان که با نام مستعار «شکارچی طلا» رقابت می‌کرد، در حالی این افتخارات را بدست آورد که هرگز موفق به حضور در بازی‌های المپیک نشد.

وی درباره این تصمیمش در صفحه خود در توئیتر نوشت: «از آنجایی که هر شروع یک پایان دارد، اکنون وقت آن است که با ورزش خداحافظی کنم که باعث شد آن چیزی که هستم، باشم. می‌دانم که هر پایانی یک آغاز است و می‌دانم که خیر همیشه پیروز خواهد بود. همه چیز ۱۶ سال قبل با رویای یک دختر بچه شروع شد.

من در اولین مسابقه‌ام عنوان قهرمانی را کسب کردم  و اعتقاد داشتم که قهرمان جهان خواهم شد. بعد از ۱۰ سال سخت، من شکست خوردم، گریه کردم، غمگین شدم، وزن زیادی کم کردم، خانواده‌ام را ندیدم و تکواندو را جایگزین هر کاری که همسالانم انجام می‌دادند، کردم.

من هرگز تسلیم نشدم، چون می‌دانستم در پایان این همه فداکاری، برنده خواهم شد. من با وجود همه این مسائل استقامت کردم و پیروز شدم. من از هر لحظه در کارم لذت بردم، چون می دانستم هر چیز خوبی یک پایان دارد.»

منبع: تسنیم

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::