شما اینجا هستید

تیتریک » نبوی: مدال طلای جهان این دوره برای من خیلی ارزشمند است

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مهتاب نبوی پاراتکواندوکار وزن ۵۷- کیلوگرم (K41) کشورمان موفق شد دومین مدال طلای جهان را در کارنامه خود به ثبت برساند؛ وی در خصوص این رقابت‌ها گفت: پیش از این در هر مسابقه‌ای شرکت کردم با افرادی مبارزه داشتم که کلاس‌بندی آنها از من بالاتر بود و وضعیت مساوی نبود اما در این رقابت‌ها برای اولین بار با پاراتکواندوکاری که شرایط برابر با من داشت و هر دو فاقد دست بودیم، مبارزه ‌کردم؛ دوست داشتم به خودم ثابت کنم که توانایی کسب موفقیت را دارم و به همین خاطر مدال طلای جهان این دوره برای من خیلی ارزشمند است.

نبوی در ادامه گفت: سطح فنی رقابت‌های جهانی بسیار بالا بود و همه تلاش می‌کردند تا بهترین نتیجه را کسب کند و در نهایت هم نفراتی موفق شدند که تمام توان خود را گذاشتند اما فکر می‌کنم با توجه به پیشرفت این رشته و افزایش تعداد پاراتکواندوکاران در آینده شاهد مسابقات جذاب‌تری باشیم.

 قهرمان پاراتکواندو جهان گفت: از عملکرد خودم رضایت دارم هرچند که فکر می‌کنم اگر با ذهن قو‌ی‌تری مبارزه می‌کردم و در طول مسابقه هوشیارتر بودم می‌توانستم با اختلاف امتیاز بیشتری حریفم را شکست دهم.

دختر طلایی پاراتکواندو جهان در خصوص مبارزه خود با نماینده ترکیه گفت: ابتدای مبارزه بسیار خوب پیش رفت و امتیازات زیادی از حریف گرفتم اما در اواسط رقابت کمی تمرکزم قطع شد و حریف توانست اختلاف امتیاز را کم کند؛ وقتی تابلو نتایج را نگاه کردم امتیاز ۲۰ بر ۱۹ به نفع من بود اما اختلاف کمی بود. نزدیک یک دقیقه و نیم مانده به پایان راند من تمام تلاشم را کردم تا بتوانم فاصله امتیاز را بیشتر کرده و قهرمانی خود را قطعی کنم.

نبوی در پایان گفت: با توجه به اینکه این رقابت‌ها از امتیازات بالایی برخوردار بود، انگیزه من را برای ادامه مسیر بیشتر خواهد کرد، اعتماد به نفسم بالاتر رفته و تجربه خوبی که از این مبارزه کسب کردم در عملکرد من در مبارزات بعدی بسیار موثر است. قطعا عملکرد خوب، حمایت بیشتری از من را به همراه خواهد داشت.

منبع: سایت فدراسیون تکواندو

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::