شما اینجا هستید

تیتریک » حق شناس: خدا مزد سختی‌هایم را با مدال طلا داد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، حامد حق شناس پاراتکواندو وزن ۸۰+ کیلوگرم (K44) موفق شد اولین مدال طلای جهان خود را ترکیه کسب کند؛ وی در خصوص این رقابت‌ها گفت: مسابقات جهانی از سطح فنی بسیار بالایی برخوردار است و تکواندوکاران خوبی از سراسر دنیا در آن حضور داشتند. من در مرحله یک‌چهارم توانستم نماینده آمریکا که در رنکینگ دو فدراسیون جهانی قرار دارد را شکست دهم و در فینال هم نایب قهرمان پارالمپیک توکیو را از پیش رو برداشتم تا به مدال ارزشمند طلای جهان برسم.

وی افزود: خدا را شکر توانستم در نهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان، بر سکوی اولی بایستم و می‌توان گفت مهم ترین مدال قبل از بازی‌های پارالمپیک پاریس است چراکه از امتیاز بالایی برخوردار است، من با کسب این نشان توانستم ۱۴۰ امتیاز به رنکینگ پارالمپیکی خود اضافه کنم و این امتیاز به صعود من در رتبه بندی فدراسیون جهانی کمک قابل توجهی می‌کند.

حق‌شناس با اشاره به عملکردش در این رقابت‌ها گفت: از خودم توقع بیشتری داشتم و خیلی راحت‌تر باید برنده این مسابقات می‌شدم اما متاسفانه در مبارزه اول برابر نماینده ترکیه از ناحیه زانوی چپ آسیب شدید دیدم؛ این آسیب به شکلی بود که زانوی من بین مبارزات خالی می‌کرد، در طول رقابت‌ها خیلی درد کشیدم اما با این حال با جان و دل جنگیدم و خدا مزد سختی‌هایم را به بهترین شکل داد تا پیش مردم کشورم سربلند شوم و بتوانم ذره‌ای دل آنها را شاد کنم.

قهرمان جهان گفت: از کادرفنی، پزشک تیم‌ملی، رییس فدراسیون تکواندو، خانواده و هم‌تیمی‌هایم بسیار تشکر می‌کنم که من را در کسب این افتخار کمک کردند و انشالله در مسابقات آتی بتوانم دل مردم را شاد کنم و به پارالمپیک پاریس راه پیدا کنم و جزء مدالیست‌های ایران باشم.

منبع: سایت فدراسیون تکواندو

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::