شما اینجا هستید

بین الملل » درخشش در ریاض نوید روزهای خوب در پاریس / شکوفایی تکواندو با مدال شیدایی

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، اولین دوره مسابقات تکواندوی آزاد قهرمانی جهان در بخش بانوان برای ایران بسیار درخشان بود. رقابت‌های که چند روز پیش در ریاض برگزار شد و یک مدال طلا و دو برنز ارزشمند توسط بانوان تکواندوی ایران به دست آمد.

این رقابت‌ها یک بار دیگر ثابت کرد که تکواندوی ایران در بخش بانوان توانایی زیادی دارد و می‌تواند در مسابقات مهم بین‌المللی خوش بدرخشد؛ البته به شرطی که برنامه ریزی و سرمایه گذاری مناسب‌تری صورت بگیرد.

کسب سه مدال در هشت وزن شاید در نگاه اول نتیجه چندان چشمگیری نباشد اما اینکه در اولین دوره مسابقات آزاد قهرمانی جهان، تکواندوکار ایرانی با غلبه بر دارنده برنز جهان به مدال طلا می‌رسد نشان از وجود یک استعداد برتر دارد که می‌تواند در بازی‌های آسیایی و یا در المپیک ۲۰۲۴ پاریس اتفاقات مهمی را رقم بزند.

تیم تکواندوی بانوان با ترکیب سعیده نصیری (وزن ۴۶- کیلوگرم)، غزل سلطانی (وزن ۴۹- کیلوگرم)، ناهید کیانی (وزن ۵۳- کیلوگرم)، زهرا شیدایی (وزن ۵۷- کیلوگرم)، نرگس میرنوراللهی (وزن ۶۲- کیلوگرم)، کوثر اساسه (وزن ۶۷- کیلوگرم)، ملیکا میرحسینی (وزن ۷۳- کیلوگرم) و زینب اسماعیلی ( وزن ۷۳ + کیلوگرم ) راهی ریاض شد و توسط زهرا شیدایی به مدال طلا و ملیکا میر حسینی و کوثر اساسه به مدال برنز دست پیدا کرد.

شاید این توقع بود در این مسابقات ناهید کیانی هم خوش بدرخشد اما به نظر می‌رسد او هنوز به دلیل حضور پر حاشیه در بازی‌های المپیک نتوانسته خودش را پیدا کند هرچند که جای هیچ نگرانی نیست چراکه تکواندوی ایران در همین وزن صاحب یک الماس درخشان شده که تا سال‌ها می تواند خوش بدرخشد و به یک استثناء در این ورزش تبدیل شود.

زهرا شیدایی در حالی در این مسابقات چشم‌ها را خیره کرد که برای رسیدن به مدال طلا، ۲ تکواندوکار مطرح که برنز جهان داشتند و دو قهرمان اروپا را شکست داد و با قدرت بر سکوی نخست دنیا تکیه زد.

“النا میرونیوک” و “مارگاریتا بلیزنیاکوا” از روسیه که قهرمان و نایب قهرمان اروپا بودند. آلیاه پاول” از انگلیس و نیکیتا گلاسنویچ” از کرواسی هم دو تکواندوکاری بودند که با مدال برنز جهان به این مسابقات آمدند و قربانی تکنیک و قدرت زهرا شیدایی شدند. این مدال برنز نشان داد که شیدایی خیلی زود در بین بزرگان این رشته قرار می‌گیرد و در آینده بیش از این خواهد درخشید.

تیم ایران دو برنز هم توسط کوثر اساسه و ملیکا میرحسینی کسب کرد که هر دو مدال برای تکواندوی ایران با ارزش است. این برای اولین بار است که بانوان ایرانی از یک رقابت جهانی با سه مدال بر می‌گردند و بسیار ارزشمند است. حالا باید منتظر این تیم ماند و دید که در مسابقات قهرمانی جهان و بعد از آن هم در بازی‌های آسیایی چه می‌کند. پتانسیل تکواندوی بانوان ایران نشان می‌دهد که در پاریس دیگر نباید به حضور یک نماینده دلخوش باشد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::