شما اینجا هستید

اخبار برتر » نیاز به تکمیل پازل تیم ملی در کوتاهترین زمان/ قهرمانان در قامت مربی

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ روز شنبه مسابقات انتخابی تیم ملی تکواندو برگزار می‌شود و قرار است که تا قبل از روز شنبه کادرفنی تیم ملی تکواندو تکمیل شود. بعد از بازی‌های المپیک توکیو بود که عملکرد این تیم در این بازی‌ها مورد بررسی قرار گرفت و بعد هم قرار شد که کادرفنی این تیم تقویت شود. البته همه افرادی که در کمیته فنی حاضر شدند و به فدراسوین برای بررسی این موارد کمک کردند به این نتیجه رسیده بودند که کادرفنی ضعیف است اما در نهایت رای به ماندن سرمربی تیم ملی دادند.

دلیل اصلی ماندن فریبرزعسگری هم این بود که در صورت تغییر و انتخاب کادرفنی جدید، زمان کمی برای آماده‌سازی تیم در اختیار سرمربی است و به همین دلیل تغییر نمی‌تواند موفقیت آمیز باشد. البته شرایط به نحوی پیش رفت که از بعد بازی‌های المپیک توکیو تا الان اردوی تیم ملی برگزار نشده اما با این‌حال مسابقات متعددی برگزار شد و در کنار برگزاری این مسابقات هم تلاش‌های زیادی انجام شد تا کادرفنی تیم ملی تکواندو تکمیل شود. هر چند که در این زمان طولانی که اردوها تعطیل بود سرمربی جدید هم فرصت آشنایی با تیم ملی را به شرط دیدن مسابقات به دست می‌آورد.

البته باید به این نکته توجه داشت که در این چند ماه طی شده بعد از المپیک توکیو اگر چه اردوی تیم ملی تعطیل بود اما با این‌حال رقابت‌های جام فجر، جام باشگاه‌های آسیا و مساباقت آزاد قهرمانی کشور برگزار شد و در کنار برگزاری این مسابقات تلاش شد که کادرفنی تیم ملی هم تقویت شود.

این تیم اگر چه سرمربی‌اش در سمت خودش ابقا شده بود اما نیاز به مربی، ماساژور، بدنساز، مشاور تغذیه و پزشک دارد که در این فرصت تلاش شد تا این پازل تکمیل شود. هر چند که فعلا فقط نام محمد باقری معتمد به عنوان مربی اعلام شده و هنوز در سایر پست‌ گزینه ای مطرح نشده است.

مهمترین موضوع هم درباره انتخاب مربیان تیم ملی بود که نام تعدادی از قهرمانان مطرح شد. بیش از همه هم نام یوسف کرمی و محمد باقری معتمد مطرح شد و بعد از چند ماه در نهایت باقری معتمد به عنوان مربی به کادرفنی اضافه شد.

استفاده از یک مربی بدنساز حرفه ای و با دانش روز که نیاز تیم ملی را برطرف کند را در زمان سرمربیگری عسکری ندیدیم و یکی از نقاط ضعف هم دقیقا در همان حوزه است که نیاز به استفاده از یک مربی بدنساز تکواندو بلد و علمی کاملا حس میشود.

فعلا فقط باقری معتمد قهرمان با اخلاق تکواندو کشورمان به کادر فنی اضافه شده است که این مهم را به فال نیک میگیریم و امیدوارم هرچه زودتر کمیته فنی با نظر سرمربی تیم ملی پازل تیم ملی را با هدف رشد و ارتقای این رشته و نتیجه گیری در مسابقات پیش رو کامل کند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::