شما اینجا هستید

اخبار برتر » کوثر اساسه بر سکوی سوم جهان ایستاد/ کیانی، شیدایی و میرحسینی نمایندگان ایران در روز دوم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس،  اولین دوره مسابقات آزاد قهرمانی جهان تکواندو زنان ۲۰۲۱  (G4) با حضور ۱۷۰ تکواندوکار از ۳۱ کشور از امروز (پنجشنبه – چهارم آذرماه)  در سالن “گرین هال” ریاض آغاز و به مدت سه روز ادامه دارد.

امروز و در روز اول این رقابت‌ها، مبارزات مرحله مقدماتی و نیمه نهایی اوزان ۴۶-، ۶۲- و ۷۳+ کیلوگرم برگزار شد که سعیده نصیری (وزن ۴۶- کیلوگرم)، کوثر اساسه (وزن ۶۲- کیلوگرم)، نرگس میرنوراللهی (وزن ۶۲- کیلوگرم) و زینب اسماعیلی (وزن ۷۳- کیلوگرم) نمایندگان ایران بودند.

کوثر اساسه تکواندوکار شایسته وزن پنجمی کشورمان موفق شد بر سکوی سومی این دوره از رقابت‌ها بایستد؛ کوثر در اولین دیدار باید با “استاورولا دسیلا” از یونان دارنده برنز قهرمانی اروپا ۲۰۱۸ مبارزه می‌کرد که این حریف پیش از مسابقات انصراف خود را اعلام کرد؛ وی در ادامه رو در روی “آشلی کرایولد” هوگوپوش با تجربه کانادایی که دو طلا و دو برنز قهرمانی آمریکا و مدال های تورنمنت های مختلف را در کارنامه داشت، قرار گرفت و با نتیجه ۱۵ بر ۵ به برتری رسید.

نماینده وزن ۶۲- کیلوگرم ایران در مرحله نیمه نهایی با “پترا اولبوا” از چک دیدار کرد که علی‌رغم شایستگی و در حالیکه تا پایان راند دوم ۴ بر صفر جلو بود، در راند سوم و در پایان دیداری حساس و نزدیک نتیجه را ۷ بر ۶ واگذار کرد و به نشان برنز رسید.

اما سعیده نصیری نماینده وزن اول در اولین مبارزه خود برابر نماینده با سابقه روسیه ۱۷ بر ۱۱ به برتری رسید اما دومین دیدار خود برابر تکواندوکار کره جنوبی که نایب قهرمانی بازی های المپیک جوانان ۲۰۱۸، نایب قهرمان آسیا ۲۰۲۱، قهرمان نوجوانان جهان ۲۰۱۸ و … را در کارنامه داشت را ۲۲ بر ۱۸ واگذار کرد.

نرگس میرنوراللهی در وزن ۶۲- کیلوگرم در گام اول “خولال مریمه” از مراکش قهرمان آفریقا را ۱۰ بر ۷ شکست داد اما در مبارزه دوم برابر “کارولین سانتوس” از برزیل نایب قهرمان جهان و قهرمان آمریکا نتیجه را ۱۹ بر ۷ واگذار کرد. زینب اسماعیلی نیز نماینده سنگین وزن کشورمان در اولین مبارزه برابر “کریستیانا آدبایو” از روسیه قهرمان و نایب قهرمان اروپا و… نتیجه را ۱۲ بر یک واگذار و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

هدایت این نفرات برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و ریحانه فولادی به عنوان مربی است.

مسابقات روز دوم، فردا (جمعه – پنجم آذرماه) در اوزان ۴۹-، ۵۷- و ۷۳- انجام خواهد شد که ناهید کیانی، زهرا شیدایی و ملیکا میرحسینی نمایندگان ایران هستند.

مسابقات آزاد قهرمانی جهان تکواندو زنان ۲۰۲۱، ۴G است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴٫۴۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.

منبع: سایت فدراسیون تکواندو

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::