شما اینجا هستید

تیتریک » عبداللهی: وقتی بزرگان سکوت می‌کنند قهرمانان پوشالی سرکار می آیند/تیم معتمد به دنبال قهرمان پروری است
گروه : تیتریک , خبر , گفتگو

Rate this post

فرزاد عبداللهی قهرمان پرافتخار تکواندو کشورمان و مربی تیم مونت لاساله لبنان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار تکواندو پلاس در خصوص مسابقات قهرمانی کشور لبنان توضیح داد: ابتدای کار قرار بود به مدت یک ماه در کشور لبنان حضور داشته باشم ولی در ادامه رییس فدراسیون تکواندو این کشور از من درخواست کردند تا آخر ژانویه و به اتمام رسیدن مسابقات بمانم و بعد از آن تصمیم خواهیم گرفت که بمانم یا نه. خدا را شکر از همه شرایطی که وجود دارد راضی هستم و تجربه خیلی خوبی کسب کرده‌ام و امیدوارم دوباره بتوانم آبروی تکواندو ایران را خارج از وطن حفظ کنم.

وی در مورد فعالیت‌هایش در لبنان توضیح داد: در مدتی که گذشت توانستیم یک برنز جام باشگاه‌های آسیا به میزبانی ایران و مدال نقره از رقابت های آزاد پاریس را کسب کنیم؛ همچنین در رقابت‌های نونهالان لبنان با نتیجه بسیار خوب و کسب ۷ مدال طلا قهرمان شدیم، ۱۰ روز دیگر هم مسابقات نوجوانان این کشور را در پیش داریم که انشالله آنجا هم به نتیجه مطلوب برسیم.

عبداللهی ادامه داد: نهایتا یک ماه دیگر بعد از کریسمس مسابقات رده بزرگسالان را خواهیم داشت که در  سه مرحله برگزار خواهد شد. نفرات برتر گروه اول و گروه دوم در مرحله سوم به رقابت می‌پردازند و قهرمان مشخص خواهد شد؛ تمام تلاش ما کسب مطلوب ترین نتیجه در لبنان است.

قهرمان کشورمان در خصوص رده های سنی که با آنها کار می‌کند توضیح داد: من با تمامی رده‌های سنی لبنان مشغول به تمرین هستم، هفته‌ای سه روز با نونهالان و نوجوانان و گاهی خردسالان تمرین داریم و سه روز هم با بزرگسالان در حال اجرای برنامه‌هایمان هستیم.

وی افزود: اکثر بازیکنان از اعضای تیم ملی هستند و در تلاشم تا تغییراتی در سبک مبارزه تکواندوکاران لبنانی ایجاد کنم چرا که همگی با سیستم جدید کار می‌کنند و درگیری در مبارزات را بلد نیستند اما با این حال بسیار با استعداد هستند. سرمربی خیلی خوبی به نام «رالف» دارند که چندین سال است این تیم را همراهی می‌کند من هم تلاش می‌کنم به آن ها کمک کنم و امیدوارم مطالبی که در اختیارشان می‌گذارم مفید باشد.

عبدالهی از حضورش در تیم معتمد گفت: خیلی خوشحالم و برایم باعث افتخار است در کنار قهرمانان بزرگی مثل محمد باقری معتمد و کوروش رجلی حضور دارم چراکه روزی در تیم ملی مانند برادر بزرگ‌تر من را حمایت کرده‌اند و حالا به عنوان خادم در کنارشان هستم.

ادامه داد: هنوز قراردادی نبسته‌ایم و دلی در کنار یکدیگر هستیم، هر کسی کمکی از دستش بر بیاید انجام می‌دهد چرا که هدف ما معرفی استعدادهای جدید به تکواندو است. همان طور که میدانید آقای باقری تمام هزینه‌های مربوط به تیم را خودش متقبل شده تا به لیگ وارد شود وگرنه من در لبنان مشغولم، کوروش بیزینس خود را دارد و محمد هم درگیر کارهای خودش است، هیچکدام نیاز به این تیم نداشتیم ولی دوست داشتیم در کنار بازیکنان باشیم و تجاربمان را در اختیارشان قرار دهیم و کمکی کرده باشیم.

وی گفت: مهمترین اهداف ما معرفی چهره های جدید، کمک به سطح فنی مسابقات است و با تیم معتمد به دنبال قهرمان پروری هستیم انشالله سال‌های آینده به اهداف بزرگتری که داریم هم می‌رسیم.

عبداللهی در ادامه خاطرنشان کرد: خوشحالم از اینکه محمد باقری معتمد به کادر فنی اضافه شده است و اگر واقعا همه مثل محمد دلی و به نیت کمک وارد تیم ملی بشوند قطعا موفقیت حاصل خواهد شد و صد درصد ایشان به لحاظ تجربه و فنی کمک بسیار زیادی به بازیکنان خواهند کرد.

قهرمان کشورمان در خصوص راهکار برای تقویت تیم ملی توضیح داد: مبارزان باید با دل و جان به صحبت های آقای عسکری، محمد باقری معتمد و بقیه کادر فنی گوش بسپارند و عمل  کنند؛ بازیکنان کمی غرور دارند که باید آن  را کنار بگذارند و ما را خوشحال کنند، همگی دست به دعاییم تا عنوان قهرمانی دوباره برای ایران باشد و ما اگر تا حالا حرفی زده‌ایم فقط برای پیشرفت تکواندو بوده است وگرنه هیچ خصومتی در میان نیست بنابراین اگر انتقادی می کنیم فقط از روی دلسوزی است. همچنین در لیگ امسال قرار است سورپرایزی داشته باشیم که فعلا چیزی نمی گویم و امیدوارم بتوانیم تغییری در قرار دادهای لیگ ایجاد کنیم.

عبداللهی افزود: برای تقویت تیم ملی باید رقم قرار دادها افزایش پیدا کند چرا که بازیکن وقتی در لیگ حقوق خوبی دریافت کرده باشد در میادین بزرگ استرس نمی گیرد. اکثر بازیکنان در زمان حضور در المپیک وقتی رقم میلیارد را می‌بینند نمی توانند روی رقابتشان متمرکز شوند.

وی افزود: بازیکنان وقتی در تیم ملی قرار می گیرند باید متوجه بشوند در چه جایگاهی هستند و شخصیت قهرمانی در آنها شکل بگیرد. همچنین مربیان تیم‌های پایه هم باید به تیم ملی کمک کنند به نظر من این مربی‌ها نباید از نفراتشان جدا بشوند، فدراسیون می‌تواند برای مربی قهرمان پرور هم ماهیانه حقوق پرداخت کند تا مقطعی تیم را یاری کند و به باشگاه هم برسد.

مربی ایرانی تیم لبنان گفت: خواهشم از قهرمانان پیشکسوت این است حرف‌های کلیشه ای را کنار بگذارند و همه سرکار بیایند. وقتی شکست می خوریم به فدراسیون حمله می کنیم ولی چطور وقتی پاراالمپیک نتیجه گرفت کسی از فدراسیون تشکر نکرد. وقتی قهرمانان بزرگ ما سکوت می‌کنند قهرمانان پوشالی سرکار می آیند و اظهار نظر می کنند به نظر من خیلی زشت است وقتی بزرگانی مثل هادی ساعی، نصرآزادانی باقری معتمد، رجلی و … داریم بعضی نفرات در مورد تیم ملی صحبت کنند.

عبداللهی اظهار کرد: یکی از دلایل ضعف تیم ملی اعزام نشدن به تورنمنت‌های مختلف است شاید بسیاری از کشورهای اروپایی ماهانه چندین تورنمنت شرکت می‌کنند ولی برای ایران به دلیل هزینه های بالایی که دارد، امکان پذیر نیست.

وی در پایان گفت: وقتی بازیکنی را از نونهالان تا بزرگسالان می‌آوریم درواقع چندین سال است که در میادین حضور دارد و به لحاظ جسمی و روانی او را خسته می‌کنیم وقتی به بزرگسالان می‌رسیم بعد دو سال از هوگوپوش خبری نیست چرا که عمر قهرمانی او را کم کرده‌ایم. ما سال ۲۰۱۴ تیم نونهالان دختر و پسر را به مسابقات جهانی اعزام کردیم و از تمام آن بازیکنان فقط مهلا مومن زاده به تیم ملی راه پیدا کرد بنابراین باید نگاه ویژه‌ای به لیگ این رده سنی داشته باشیم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::