شما اینجا هستید

اخبار برتر » آقای مدیرفنی؛ لطفا عدالت را فدای مصلحت نکنید

Rate this post

رقابت‌های انتخابی و شیوه حضور تکواندوکاران در مسابقات انتخابی ورود به اردوی تیم ملی تکواندو برای اعزام به مسابقات قهرمانی جهان به دفعات بصورت شفاف از طریق سازمان تیم های ملی و سرمربی تیم اعلام و براساس آن فرصتی برابر برای همه مدعیان پوشیدن پیراهن تیم ملی فراهم شده است.

در مرحله نخست شرایط حضور نفرات در مسابقات آزاد کشوری اعلام و پنج گروه (مدال آوران طلایی دهمین دوره مسابقات جام باشگاه‌های آسیا، مدال آوران طلایی سی‌ویکمین دوره مسابقات جام فجر، فینالیست‌های سومین دوره مسابقات آزاد آسیا، مدال آوران مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ – لبنان،  مدال آوران بازی های المپیک جوانان ۲۰۱۸ – آرژانتین) نیز در این مرحله معاف شدند و اعلام شد که  نفرات اول و دوم این مسابقات و منتخبین کادرفنی به مسابقات ورود به اردوی تیم ملی که روز پنجم آذرماه برگزار می شود، راه پیدا می کنند.

سعید رجبی ورزشکار سنگین وزن تکواندو کشورمان با توجه به اینکه طبق شرایط از طریق رقابت های جام باشگاه آسیا به دلیل کسب مدال نقره شرایط حضور در مرحله اول مسابقات ورود به اردو را کسب نکرده بود می بایست همانند سایر ورزشکاران در رقابت های آزاد کشوری حاضر و با کسب مدال طلا یا نقره جواز حضور در رقابت های ورود به اردو را پیدا می کرد.

اما سعیدرجبی علی رغم اطلاع از قوانین، به آنها احترام نگذاشته و در مسابقات حضور پیدا نکرده است پس چطور انتظار دارد مجوز حضور در  اردو را داشته باشد.

این انتظار رجبی بی احترامی آشکاری به همه جوانان پرتلاشی است که با سختی فراوان در مسیر ورود به تیم ملی قدم برمی‌دارند.

اما متاسفانه اصغر رحیمی مدیر فنی تیم ملی که به همه موارد اشراف کامل دارد و در مصاحبه اخیر خود نیز تاکید کرده است که ” بحث رجبی قبلا در کمیته فنی بررسی و این موضوع بسته شد. رجبی سابقه ترک اردوی تیم ملی بدون هماهنگی را دارد و در حال حاضر نیز اضافه وزن دارد و نمی‌خواهد خود را در چارچوب‌های تیم ملی بگنجاند، اما با این حال باز هم با عسکری صحبت خواهم کرد.” مجددا توپ را در زمین سرمربی تیم ملی انداخته و شرایطی که خود ایشان یکی از تصمیم گیرندگانش بوده است را زیر پا گذاشته و عدالت را فدای مصلحت میکند.

این موضع گیری رحیمی سوال برانگیز است که، آقای مدیرفنی با این استراتژی به دنبال چیست و به چه قیمتی؟

✍امیر حسین ملکی

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::