شما اینجا هستید

اخبار برتر » رجلی: باید قهرمانان تکواندوی در مواقع شکست و پیروزی در کنار هم باشند

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، کوروش رجلی در خصوص سطح کیفی رقابت‌های تکواندو آزاد کشوری اظهار داشت: در این مدت خیلی شنیده بودیم که بازیکن نیست و برای حضور در قهرمانی جهان به مشکل خواهیم خورد، اما به جز سه تورنمنت بین‌المللی تهران که شاهد حضور چهره‌های خوبی بودیم، در این مسابقات نیز فرصت مناسبی در اختیار دیگر بچه‌ها قرار گرفت. برگزاری این مسابقات اقدام خوبی از طرف فدراسیون بود و فکر می‌کنم پتانسیل  ایران بسیار بالا است و فقط باید هدایت و به سمت پیشرفت حرکت کنند.

وی در خصوص شانس تکواندوی ایران برای بازپس گیری سکوی جهانی گفت: خیلی سخت است، اما دور از دسترس نیست. سال ۲۰۱۱ که بعد از ۴۰ سال  برای اولین بار قهرمان دنیا شدیم، اعتماد به نفس خوبی به تکواندوی تزریق شد و همه فهمیدند چیزی دور از دسترس نیست. ما همیشه روی سکوی جهانی بودیم، اما در دوره گذشته شرایط تفاوت کرد و ما سکوی جهانی را از دست دادیم، اما امیدوارم  دوباره شاهد اتفاقات خوب باشیم.

دارنده مدال برنز جهان تصریح کرد: وقتی ما در مسابقات جهانی، آسیایی و المپیک مدال بگیریم، چرخه تکواندو برای همه خوب خواهد چرخید. از تولیدکنندگان لوازم تکواندو تا باشگاه‌ها، ورزشکاران و مربیان همه از این اتفاق سود خواهند برد. با موفقیت تکواندو باشگاه‌ها پرخواهد شد و انگیزه مربیان بیشتر خواهد شد. متاسفانه به خاطر کرونا باشگاه‌های ما خالی شد و عدم نتیجه‌گیری تکواندو نیز روی این موضوع تاثیر گذاشته است. امیدوارم با حضور قهرمانان در گود دوباره نتیجه خوبی بگیریم که در آخر برای همه ما خوب باشد.

وی درخصوص تشکیل تیم معتمد عنوان کرد: عاشق تکواندو هستیم و هیچ کدام از بچه‌های ما نیاز مالی ندارند. آورده لیگ از لحاظ مالی برای ما چیزی نیست و من، محمد باقری معتمد و فرزاد عبداللهی دلی وارد کار شدیم. به این نتیجه رسیدیم باید خودمان آستین بالا بزنیم. در گذشته شرکت‌های خوب در تکواندو سرمایه‌گذاری می‌کردند و حالا به دلایلی دور شدند. شاید حضور قهرمانان باعث شود تا دوباره اتفاقات خوب بیفتد و می‌دانم فدراسیون در بحث لیگ دغدغه دارد.

رجلی خاطرنشان کرد: از همه قهرمانانی که بیرون نشستند و  فکر می‌کنند می‌توانند خدمتی به تکواندو انجام بدهند، درخواست می‌کنم وارد گود شوند تا اتفاقات خوب بیفتد. نتیجه انتخابات کمیسیون ورزشکاران دل ما را به درد آورد. تکواندو زمانی یکی از آبروهای اصلی ورزش ایران بود و همیشه در سکوهای جهانی، آسیایی و المپیک نماینده داشت و نگاه‌ها به این ورزش ویژه و انتظارت مردم بالا بود. باید همه قهرمانان و پیشکسوتان همدل شویم تا این اتحاد دوباره شکل بگیرد تا اتفاقات خوب رقم بخورد. همه ما نقد و انتقاد داریم، اما در حال حاضر فرصتی است که دست به دست هم بدهیم تا اتفاقات خوب بیفتد.

ملی‌پوش سابق تکواندو ایران در خصوص اهداف تیم معتمد گفت: صد در صد به دنبال معرفی قهرمانان هستیم، چرا که گذشته خودمان را فراموش نکردیم. این تیم می‌خواهد سکوی پرتابی برای بازیکنان جوان باشد. استقبال از انتخابی تیم باور کردنی نبود.  هدف ما کشف استعدادهای تازه و معرفی آنها به تکواندوی ایران است و با توجه به تجربه معتمد، عبداللهی و احتمالاً اضافه شدن قهرمانان اتفاقات خوبی را رقم خواهیم زد. امیدوارم تشکیل این تیم باعث شود بچه‌های دیگر نیز حرکت کنند. ظرفیت ما محدود است، اما باز هم به دنبال اضافه کردن قهرمانان دیگر هستیم تا این پیغام را بدهیم که قهرمانان می‌توانند در کنار هم کار  کنند.

وی افزود: باید قهرمانان تکواندوی در مواقع شکست و پیروزی در کنار هم باشند، چرا که چه بخواهیم و نخواهیم، ما بچه‌های تکواندو هستیم و از این رشته شناخته شدیم. اتفاقاتی که برای ما در این چند وقت افتاد واقعاً دردآور بود و نتیجه برای ما خیلی مهم است. همیشه نقدهایی به فدراسیون داشتیم، اما  فدراسیون در زمینه‌های رشد تکواندو، موقعیت مکانی فدراسیون، پومسه و داوری موفق بوده است. یک زمانی باید با ذره‌بین دنبال مربی می‌گشتیم، اما در حال حاضر در همه شهرستان‌ها مربی بین‌الملی داریم و فقط مشکل بزرگ عدم نتیجه‌گیری کیوروگی، به عنوان ویترین فدراسیون است.  این مشکل را نیز کسی جز قهرمانان نمی‌توانند برطرف کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::