شما اینجا هستید

اخبار برتر » سه گانه پولادگر برابر ساعی تکمیل می‌شود؟

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ بازهم به انتخابات فدراسیون تکواندو نزدیک می شویم و گویا بار دیگر باید شاهد دوئل سیدمحمد پولادگر و هادی ساعی باشیم. پولادگر که بیش از دو دهه است ریاست تکواندو را در اختیار دارد، با توجه به کسب کرسی نایب رییسی اتحادیه تکواندوی آسیا توانسته بار دیگر مجوز حضور در انتخابات را کسب کند. از سوی دیگر هادی ساعی، پرافتخارترین المپین ایرانی نیز برای دومین بار اقدام به حضور در انتخابات کرده؛ اگرچه در دوره قبلی نیز به صورت آشکار از یکی از کاندیدا حمایت می کرد و در واقع فقط نامش در انتخابات وجود نداشت.

اولین بار سال ۹۲ بود که هادی ساعی قصد کرد تا صندلی ریاست را از پولادگر بگیرد، اما او به دلیل عضویت در شورای شهر نتوانست به مجمع راه پیدا کند و پولادگر با کسب اکثریت آرا ریاست را در دست گرفت.

در سال ۹۶ هم کلانتری به عنوان رییس اسبق فدراسیون وارد انتخابات شد و با پولادگر قصد رقابت داشت. او شدیدا از سوی هادی ساعی حمایت می شد، اما در نهایت کلانتری هم وقتی دید مجمع تصمیم خود را برای انتخاب پولادگر گرفته، انصرافش را در دقیقه ۹۰ اعلام کرد.

حالا و در سال ۱۴۰۰ بار دیگر هادی ساعی به انتخابات فدراسیون تکواندو ورود کرده و پولادگر نیز برای تمدید ریاست خود ثبت نام کرده است. البته رضایی، حسین زاده و جمشیدی سه کاندیدای دیگری هستند که تایید صلاحیت شده اند، اما رقابت اصلی قطعا بین پولادگر و ساعی خواهد بود.

اگر شرایط به شکل چند دوره قبلی پیش برود، احتمالا بازهم پولادگر می تواند ریاست فدراسیون را در دست بگیرد و هادی ساعی اقبال چندانی نخواهد داشت. البته ساعی که در دوره قبلی انتخابات کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک هم رای آورده بود و ریاست این کمیسیون را در دست داشت، اخیرا از سوی برخی ورزشکاران مورد انتقاد قرار گرفت چون در دوره مدیریتش این کمیسیون فعالیتی نزدیک به صفر داشت و همین باعث شده تا مدیریت او ناکام لقب بگیرد.

به هر حال باید نشست و دید در مجمع انتخاباتی پیش روی تکواندو که احتمالا اواخر آذرماه یا اوایل دی برگزار می شود، چه اتفاقی در رقابت بین رییس باتجربه و قدیمی و قهرمان سابق تکواندوی جهان رخ خواهد داد. جالب اینکه ساعی بارها در سال های اخیر با فدراسیون همکاری داشته، اما در مقاطع نزدیک به انتخابات ترجیح داده از بدنه فدراسیون جدا باشد.

منبع: ورزش سه

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::