شما اینجا هستید

اخبار برتر » استقبال خوب در دوران کرونایی از مسابقات آزاد تکواندو / نیاز تکواندو داشتن یک تیم امیدقوی است

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مسابقات آزاد کشوری جوانان و بزرگسالان مردان با عنوان مرحله اول انتخابی تیم ملی از روز شنبه در تهران آغاز شد.

نکته مهم برگزاری این رقابت‌ها حضور ۵۸۴ تکواندوکار است که نشان از اهمیت برگزاری این مسابقات برای ورزشکاران این رشته دارد. مبارزات در هشت وزن (۵۴-، ۵۸-، ۶۳-، ۶۸-، ۷۴-، ۸۰-، ۸۷- و ۸۷+ کیلوگرم) برگزار می‌شود که حضور این تعداد تکواندوکار حکایت از دیدارهایی پر فشار و با اهمیت دارد.

کمتر مسابقه‌ای در رده ملی با حضور این تعداد شرکت کننده پیگیری می‌شود که همین موضوع یک نعمت بزرگ برای تکواندوی ایران است و نشان می‌دهد تا چه اندازه پرورش در نسل جدید وجود دارد اما نکته مهم‌تر این است که نحوه استفاده از این نفرات چگونه خواهد بود و چه برنامه ای برای آن وجود دارد؟

این تعداد شرکت کننده در این مسابقات نشان از استقبال خوب تکواندوکاران جوان دارد و حتما رقابت‌های فشرده‌ای را در اوزان مختلف به وجود می‌آورد اما با این حال مهم است همه بدانند که حاصل این رقابت چه خواهد بود؟

سئوال مهم این است که کادرفنی تیم ملی تکواندو برای استفاده صحیح از این پتانسیل فوق العاده چه برنامه‌ای در نظر دارد؟ وقتی این همه تکواندوکار برای یک رقابت ورود می‌کنند طبیعتا می توان از بین آنها نفرات زیادی را انتخاب و به خدمت تیم ملی در آورد.

 قطعا محدودیت‌هایی برای انتخاب وجود دارد؛ ضمن اینکه تکواندوکاران باید در جای دیگری آبدیده شوند و به تیم ملی بزرگسالان برسند. یعنی نیاز است که زیر نظر کادرفنی باشند و بعد از این مسابقات به حال خود رها نشوند اما در عین حال ورود این نفرات به تیم ملی بزرگسالان شاید به دلیل کم تجربه بودن هم به صلاح نباشد. به همین دلیل شاید بهتر بود که همین حالا که تنور داغ است تیم امید هم راه اندازی می شد. اگر چنین تیمی وجود داشت می‌شد پدیده‌های این مسابقات را به تیم امید فرستاد تا این تیم به طور موازی در حال ساختن یک تیم جوان و جدید باشد و به مرور به تیم ملی بزرگسالان اضافه شوند.

اگر تیم امید هرچه سریع‌تر راه اندازی شود و فعالیت خود را شروع کند، همزمان در کنار تیم بزرگسالان یک تیم دیگر هم در حال فعالیت است که هر زمان بخواهند نفرات این تیم به بزرگسالان اضافه می شوند و نقاط ضعف را از بین می برند. به همین دلیل نیاز امروز تکواندو داشتن یک تیم امید بسیار قوی است.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::