شما اینجا هستید

اخبار برتر » صعود تکواندوکاران کشورمان در رده بندی المپیکی با امتیازات سه رویداد بین‌المللی ایران

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، فدراسیون جهانی تکواندو رنکینگ المپیکی تکواندوکاران در ماه نوامبر را اعلام کرد که در این رنکینگ با محاسبه امتیازات سه رویداد بین المللی به میزبانی ایران، هوگوپوشان کشورمان جایگاه خود را ارتقا دادند.

براساس اعلام قبلی فدراسیون جهانی با توجه به آغاز دوره جدید رنکینگ برای کسب امتیاز و حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس، رنکینگ فدراسیون جهانی از اول آگوست ۲۰۲۱ (۱۰ مردادماه ۱۴۰۰) به این شکل محاسبه می‌شود؛ از امتیازات سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، ۲۵ درصد؛ از امتیازات ۲۰۱۹، ۵۰ درصد؛ از امتیازت ۲۰۱۸، ۷۵ درصد و از امتیازات ۲۰۱۷ و قبل از آن ۱۰۰ درصد کسر خواهد شد.

در رده‌بندی اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی، آرمین هادی‌پور نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم کشورمان با ۱۴۵/۱۱ امتیاز در رده نهم قرار دارد؛ حسین لطفی دیگر تکواندوکار ایران در این وزن با ۵۱/۵۰ امتیاز در رده چهل و هشتم جای گرفته است.

در وزن ۶۸- کیلوگرم میرهاشم حسینی با ۱۵۱/۴۰ امتیاز در رده هفتم قرار گرفت، سروش احمدی با ۱۱۷/۲۷ امتیاز در جایگاه سیزدهم باقی ماند و امیرمحمد بخشی نیز با ۹۰/۱۶ امتیاز رده بیست و دوم را به نام خود ثبت کرده است.

محمدعلی خسروی در وزن ۸۰- کیلوگرم با ۴۲/۱۶ امتیاز در رده پنجاه و هشتم قرار دارد و علی اشکوریان نیز با ۴۰ امتیاز رده شصتم را به خود اختصاص داده است؛ مهدی جلالی با کسب سه مدال رویداد بین المللی به میزبانی ایران ،۲۱ پله صعود و ۳۸/۱۰ امتیاز در رده شصت و سوم جای دارد و مهران برخورداری نیز که مدال نقره و طلا جام باشگاه‌های آسیا و جام فجر را بدست آورده با ۴۷ پله صعود و کسب ۳۷/۷۶ امتیاز رده شصت و چهارم این وزن را به نام خود ثبت کرده است.

سجاد مردانی تکواندوکار وزن ۸۰+ کیلوگرم با ۱۴۴/۱۱ امتیاز در رده ششم قرار دارد. سعید رجبی دیگر نماینده این وزن با کسب مدال نقره رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا، سه پله صعود و ۶۱/۴۶ امتیاز رده سی و پنجم را در اختیار دارد. علیرضا نادعلیان در این وزن که مدال طلا جام باشگاه‌های آسیا و آزاد آُسیا و نقره جام فجر را بدست آورده است با ۲۶ امتیاز در رده شصت و چهارم جای گرفت.

اما در گروه زنان مهلا مؤمن زاده در وزن ۴۹- کیلوگرم با ۴۳/۱۳ امتیاز رده شصت و چهارم را به نام خود ثبت کرده است. نگار اسماعیلی با ۴۰ امتیاز رده شصت و هفتم را به خود اختصاص داده است.

در وزن ۵۷- کیلوگرم ناهید کیانی با کسب مدال طلا و نقره مسابقات آزاد آسیا و جام فجر، ۲۶ پله صعود و ۴۷/۲۸ امتیاز در رده پنجاه و یکم جای گرفته است. پریسا جوادی با ۴۱/۴۳ امتیاز در رده شصت و یکم قرار گرفت.

در وزن ۶۷- کیلوگرم ملیکا میرحسینی با کسب مدال طلا مسابقات جام فجر و آزاد آسیا، ۲۰ پله صعود و ۵۷/۴۰ امتیاز رده سی و پنجم را به خود اختصاص داده است. کیمیا همتی با ۳۳/۴۹ امتیاز رده پنجاه و نهم را به نام خود ثبت کرده است؛

در وزن ۶۷+ کیلوگرم نیز زهرا پوراسماعیل با ۲۸/۵۹ امتیاز در رده شصتم قرار گرفته است. اکرم خدابنده دیگر نماینده این وزن با ۱۹/۰۱ امتیاز در رده هفتاد و پنجم جای دارد.

منبع: سایت فدراسیون تکواندو

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::