شما اینجا هستید

اخبار برتر » تغییرات در پاراتکواندو برای بازی‌های ۲۰۲۴؛ راهی برای تداوم افتخارآفرینی

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، این روزها پارالمپیک حرف اول را در ورزش ایران را می‌زند. در دیدار چند روز پیش مقام معظم رهبری هم ایشان بارها به تمجید از ورزشکاران حاضر در بازی‌های پارالمپیک پرداخت تا یکبار دیگر مشخص شود که ورزشکاران ایرانی در این دوره از بازی‌ها عملکرد بسیار خوبی داشتند.

یکی از رشته‌هایی که در این دوره از بازی‌ها خوش درخشید پاراتکواندو بود که با دو ورزشکار مرد و یک ورزشکار خانم به این مسابقات رفت و در نهایت هم با کسب یک طلا و یک نقره نقش مهمی را در موفقیت کاروان ورزشی ایران ایفا کرد.

با این‌حال در این چند ماه اخیر اتفاقاتی در پاراتکواندو رخ داده که این رشته را نیازمند توجه بیشتر کرده تا بتواند این موفقیت را باز هم در پاریس تکرار کند. یکی از اتفاقات مهم تغییرات قوانین برگزاری مسابقات و افزایش تعداد اوزان به ۵ وزن آقایان و ۵ وزن بانوان است.

با توجه به اعلام رسمی فدراسیون جهانی قرار شده مسابقات پاراتکواندو که پیش از این در سه وزن آقایان و سه وزن بانوان برگزار می‌شد از این پس در ۱۰ وزن پیگری شود که همین موضوع نیازمند برنامه‌ریزی و توجه بیشتر به این رشته است.

آذرماه بازی‌های پاراآسیایی جوانان در بحرین برگزار می‌شود و نیاز است که فدراسیون و همچنین کمیته ملی پارالمپیک در این‌باره جدی‌تر برنامه‌ریزی کنند و  از همین مسابقات به عنوان پشتوانه سازی استفاده کنند.

یکی از تصمیمات مهم فدراسیون جهانی تکواندو به ایجاد تغییرات در کلاس بندی‌ها مربوط است که از سال ۲۰۱۹ و در مسابقات آزاد اروپا و آسیا از سوی پزشکان و محققان درباره آن تحقیقات گسترده‌ای صورت گرفته و حالا قرار است که اجرایی شود.

اگر قرار است که پاراتکواندو در پاریس باز هم افتخارآفرینی کرده و مدال بگیرد نیازمند این موضوع است که فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک مثل همیشه بهترین تصمیمات را بگیرند و تغییرات جدید روی جوانان و استعدادهای تازه نفس اجرا شود تا خیلی زود برای بازی‌های ۲۰۲۴ یک تیم جدید و خوب آماده شود.

اگر برنامه‌ریزی به خوبی اجرا شود در ۲۰۲۴ شاید بتوان در هر ۵ وزن پارتکواندو نماینده داشت.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::