شما اینجا هستید

اخبار برتر » ایمان زاده: سبک و سیاق برگزاری مسابقات مساله مهمی است

Rate this post

رضا ایمان زاده مدیرفنی تیم دانشگاه آزاد در خصوص بخش نامه لیگ و حضور در مسابقات توضیح داد: مانند سال گذشته در لیگ برتر، نوجوانان و بانوان حضور خواهیم داشت و با تمام قوا به میدان می‌آییم تا عنوان‌های قبلی را تکرار کنیم ولی سبک و سیاق برگزاری مسابقات مساله مهمی است و قطعا هیچ تیمی از نحوه برگزاری متمرکز رضایت نداشته است چرا که تیم‌ها هزینه‌هایی متقبل شدند اما تاثیری در ارتقاء سطح فنی آنها نداشت. امیدوارم امسال وضعیت بهتری پیش بیاید که پاسخگوی نیاز فدراسیون، مربیان و بازیکنان باشد.

وی افزود: امیدوارم شرایط کرونا در نیمه دوم سال بهبود پیدا کند و با واکسیناسیون گسترده مانند کشورهای اروپایی کنترل گردد. من فکر می‌کنم مسابقات نباید به صورت متمرکز برگزار شوند تا بازیکنان فرصت بیشتری داشته باشند؛ سال گذشته بسیاری از هوگوپوشان حتی رقابتی نکردند. باید شرایطی مهیا شود تا تیم‌ها بتوانند بازیکنان خود را محک زده و وضعیت برگزاری رقابت‌ها به استانداردهای جهانی نزدیک باشند مثلا می‌تواند از حالت تیمی خارج شود و به شیوه رنکینگ انجام شود.

ایمان زاده در مورد آماده سازی بازیکنان گفت: یکی از معضلات ما آماده سازی بازیکنان در شرایطی است که باشگاه‌ها به دلیل موج جدید کرونا اجازه فعالیت نداشته‌اند و در مدت زمان کوتاهی هم که باقی مانده است به راحتی امکان پذیر نیست، در واقع اگر بخواهیم تمرینات را شروع کنیم نقض قانون کرده‌ایم و همه این موانع زمانی برطرف می‌شود که نیمه دوم سال شرایط کرونا کنترل شده باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر قصد رایزنی با هوگوپوشان را داریم تا تمرینات خود را در مکان‌های مناسب شروع کنند و به آمادگی نسبی برسند؛ در این روزها یکی دیگر از داوران را بر اثر بیماری کرونا از دست داده‌ایم و همین نشان دهنده وخامت اوضاع است با این وجود اطلاع دارم برخی تیم‌ها تمریناتشان را داخل باشگاه‌ها آغاز کرده‌اند.

مدیرفنی تیم دانشگاه آزاد در خصوص جذب بازیکن جدید توضیح داد: ما سعی در بازیکن سازی داریم و مبارز به نامی در ترکیب خود نداریم، بیشتر قصد داریم هوگوپوشانی پرورش دهیم که در سال‌های آینده نام‌های خوبی از خود به جا بگذارند. مثلا سال گذشته بهترین بازیکن لیگ صفرخانلو از تیم ما بود که از نوجوانان وارد شده بود، همچنین افرادی مثل میرهاشم حسینی، آرمین هادی پور، سعید نصیری و عرفان ناظمی در تیم دانشگاه آزاد رشد کرده‌اند. بنابراین علاوه بر این که به دنبال قهرمانی هستیم یکی از سیاست‌های ما بازیکن سازی است و کسانی را مد نظر قرار می‌دهیم که اسم و رسمی ندارند ولی پتانسیل خوبی برای رشد داشته باشند.

ایمان زاده در مورد تسویه حساب سال گذشته بازیکنان این تیم گفت: تا حدودی تسویه ها انجام گرفته است شاید ۱۵٪ باقی مانده باشد البته در شرایط قانونی این اتفاق افتاده است و انشالله پرداخت می‌شوند.

مدیرفنی دانشگاه آزاد در مورد افزایش سقف قراردادها در سال جدید اظهار داشت: در خصوص افزایش قرارداد هم مبالغ نسبت به ورزش‌های دیگر بسیار پایین است، همچنین اکثر تیم های که در تکواندو مشارکت می‌کنند کم بضاعت هستند با توجه به تورم و شرایط اقتصادی مبلغ قراردادها بسیار پایین است. در این میان تیم‌هایی هستند که پیشنهادات نجومی به بازیکنان داده‌اند مثل صنعت مس کرمان که نمی‌دانم قدرت و توانایی محقق کردن آن را دارند یا نه ولی بسیار خوب است چرا که کمک می‌کند تیم‌های دیگر برای بستن قرار داد با مبالغ بالاتر تشویق شوند.

وی گفت: تیم هایی که به صورت متداوم در لیگ حضور داشته‌اند مثل شهرداری ورامین، لوازم خانگی کن، دانشگاه آزاد و پاس و به تازگی فتح صدر البرز بضاعت زیادی ندارند و قطعا در حد توان خودشان قرارداد میبندند.

ایمان زاده در پایان گفت: چندین سال است لیگ برگزار می‌شود و کمک شایسته‌ای به سطح فنی تکواندو کرده‌ایم ولی باید از شرایط و منابع مالی و انسانی بهره برد و همگی از تکواندو حمایت کنند. هر تیمی با ایده متفاوتی شرکت می‌کند و آنچه مد نظر است کمک به بالارفتن خروجی فنی تکواندو است چرا که به آن نیاز داریم و امیدوارم از این اوضاع بحرانی که بعد المپیک برای تیم ملی به وجود آمده است بیرون بیاییم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::