شما اینجا هستید

اخبار برتر » تقویت و خانه تکانی در کمیته فنی فدراسیون

Rate this post

نزدیک به سه هفته از بازگشت تیم ملی از المپیک توکیو گذشته است و تکواندو از معدود فدراسیون هایی است که باتوجه به عدم نتیجه گیری در این بازی ها جلسات آسیب شناسی و بررسی علل یا عوامل ناکامی را به جد آغاز کرده است. جلساتی که این بار به نظر میرسد دایره دعوت از کارشناسان کمی وسیعتر شده و برخی قهرمانان و صاحب نظران و حتی منتقدین نیز وارد گود شده اند.

شکی نیست برد و باخت همواره دو روی سکه حضور در مسابقات است اما باید دلیل ناکامی نمایندگان کشورمان در توکیو با آرامش و بدور از جنجال‌ و هیاهوی بعضی اشخاص یا برخی رسانه های معلوم الحال که متولیان آن به دنبال منافی شخصی و حمایت از افراد خاص هستند ریشه یابی شده و دلایل آن نیز به سمع و نظر دوستداران این رشته برسد.
با توجه به نقطه نظرات مطرح شده کارشناسان در سه هفته اخیر به نظر می رسد کمیته فنی نقش کلیدی خود که نظارت بر برنامه های سرمربی تیم ملی بوده است را به خوبی انجام نداده است و همین امر منجر به عدم اجرای صحیح این برنامه ها و شکست تیم گردیده است.
تاخیر و عدم پاسخگویی و روشنگری کمیته فنی نوعی کوتاهی و خطای راهبردی است که در این دوره انجام شده است و معلوم نیست چرا کمیته فنی خود را کنار کشیده و اظهار نظری نمی کند و در مقابل انتخاب خود پاسخگو نیست. این انفعال از منظری تایید کننده سهم مهم این کمیته در شکست اخیر تکواندو می باشد.
با توجه به این موضوع در گام نخست بایستی تقویت یا خانه تکانی در کمیته فنی فدراسیون اتفاق بیفتد. چرا که در نهایت این کمیته فنی است که با استعماع صحبت های کادرفنی، ورزشکاران، قهرمانان، پیشکسوتان و صاحب نظران در خصوص سرمربی تیم ملی تصمیم نهایی را خواهد گرفت و اگر نقاط ضعف این کمیته مرتفع نشود در آینده نیز نتیجه خوبی عاید تکواندو نخواهد شد.
محمد‌اسماعیل آذرپاد، سیدمحمد پولادگر، اصغر رحیمی، سیروس رضایی، حسینعلی نظری و زهرا سروی اعضای کنونی کمیته فنی فدراسیون هستند که به نظر میرسد با یک بازنگری میتوان افرادی را حذف و با اضافه کردن صاحبنظران دیگر مانند غلامحسن ذوالقدری، هادی ساعی، سید نعمت خلیفه، بیژن مقانلو، مرتضی کریمی، محمد رضا زوار، هادی افشار و یوسف کرمی این کمیته را تقویت کرد.
✍امیر حسین ملکی

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::