شما اینجا هستید

اخبار برتر » حسینی: یک پله تا بازی‌های المپیک باقی مانده است

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ میرهاشم حسینی تکواندوکار المپیکی وزن دوم کشورمان در خصوص سالی که گذشت گفت: سال ۱۳۹۹ بر خلاف آن چیزی که پیش‌بینی می‌کردیم، خوب نبود. ویروس منحوس کرونا تمام برنامه‌های ورزشکاران را بهم ریخت و بازی‌های المپیک، جهانی، قهرمانی آسیا را به تعویق انداخت.

وی افزود: اسفند ۱۳۹۸ مسابقات قهرمانی آسیا را پیش‌رو داشتیم که با شیوع ویروس کرونا معوقه و به ماه‌های ابتدایی سال ۱۳۹۹ موکول شد اما با این وجود باز هم رقابت‌ها کنسل شد. با توجه به اینکه رویدادی نداشتیم تمام اردوها لغو شد و ما نیز بالاجبار تمرینات را به صورت مجازی پیگیری ‌کردیم اما طبیعتا تمرین چندان جدی نبود.

المپین وزن ۶۸- کیلوگرم تکواندو کشورمان گفت: فکر می‌کردیم نهایتا تا اردیبهشت‌ماه به اردو برمی‌گردیم و تمرینات را به صورت جدی آغاز می‌کنیم اما با توجه به شرایط این موضوع کمی طولانی تر شد و از این نظر واقعا ضربه خوردیم؛ نه تنها ما بلکه تمام مردم از کرونا ضربه خوردند.

حسینی در ادامه گفت: تمرینات مجازی را نمی‌توان خیلی جدی تلقی کرد چراکه کادرفنی بالا سر ما نیستند و بعد از مدتی به خاطر فشار زیاد، انگیزه کم می‌شود. خدا را شکر با پیگیری‌های صورت گرفته بعد از ۶ ماه به اردو بازگشتیم و تمرینات خود را به صورت جدی آغاز کردیم.

وی تصریح کرد: با توجه به وضعیت موجود کمی از شرایط مسابقات دور شده‌ایم و طول می‌کشد تا به مسابقات و تمرینات بازگردیم اما در حال حاضر به آمادگی نسبی رسیده‌ایم و امیدوارم در رویدادهای پیش‌رو نتایج خوبی کسب کنیم.

المپین تکواندو کشورمان در ادامه گفت: کادرفنی برنامه منظم و منسجمی را در نظر گرفتند که بر اساس آن و با قدرت جلو می‌رویم. پله‌های رسیدن به المپیک را طی کرده‌ایم و حالا یک گام تا این آوردگاه بزرگ باقی مانده است؛ باید با تلاش مضاعف و قدم محکم این پله آخر را نیز پشت سر بگذاریم و بتوانیم دل مردم عزیز ایران را شاد کنیم.

حسینی خاطرنشان کرد: کرونا زندگی همه ورزشکاران و مردم عادی را مختل کرده و از وقتی آمده بیشتر مردم، کار، زندگی، شغل و حتی عزیزان خود را از دست داده‌اند و خیلی از این موضوع صدمه دیده‌ایم؛ انشالله هر چه زودتر این بیماری ریشه کن شود. کرونا تمام برنامه های ما را بهم ریخت؛ ما قرار بود سال ۱۳۹۹ در بازی‌های المپیک، قهرمانی جهان اعزام شویم که یک سال به تاخیر افتاده و ما در اوج تمرینات و مسابقات یک وقفه اجتناب ناپذیر داشتیم.

وی افزود: هدف اصلی ما حضور در بازی های المپیک است، همه تلاش خود را می‌کنیم تا با تمام توان در این رویداد بزرگ ورزشی شرکت کرده و انشاءالله با فرصت ۵ ماهه‌ای که در اختیار داریم به اوج آمادگی برسیم.

حسینی با اشاره به اردوی مشترک تیم‌ملی ایران با بلغارستان گفت: اردوی مشترکی را با این تیم به مدت ۲۰روز در مرکز جهانی تکواندو پیگیری کردیم و بعد از آن ۱۴ اسفند به صوفیه اعزام شدیم تا در تورنمنت و اردویی به میزبانی بلغارستان شرکت کنیم. برای حضور در این تورنمنت که پس از گذشت ۱۵ ماه از آخرین رویداد برگزار می‌شد آمادگی خوبی داشتم اما متاسفانه دچار سرماخوردگی شدید و تب و لرز شدم و با صلاحدید کادرفنی در این رویداد شرکت نکردم.

المپین تکواندو کشورمان در ادامه خاطرنشان کرد: انشاءالله مسابقات قهرمانی آسیا در تاریخ تعیین شده برگزار شود چون قبل از این هم چند مرتبه به تعویق افتاد. رقابت‌های آسیایی با توجه به اینکه قبل از بازی‌های المپیک برگزار می‌شود از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، می‌توانیم خود را محک بزنیم و میزان آمادگی خود را بسنجیم.

حسینی در پایان گفت: انشالله ویروس کرونا از سراسر دنیا ریشه کن شود و مردم به زندگی عادی خود بازگردند. آرزوی سلامتی، تندرستی و شادکامی برای مردم دارم و به امید خدا در سال جدید تنها خوشی و شادی بر زندگی شما عزیزان حاکم باشد.

منبع: سایت فدراسیون تکواندو

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::