شما اینجا هستید

بین الملل » ۶ طلا، نقره و برنز برای بانوان تکواندو در ترکیه / امید به سهمیه المپیک

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، تیم ملی تکواندو بانوان بعد از مدت‌ها تعطیلی مسابقات بین‌المللی به دلیل شیوع کرونا در تورنمنت ترکیه حضور نسبتا خوبی را داشت. این تیم که بعد از برگزاری لیگ برتر تکواندو، تمریناتش شکل رسمی به خود گرفته بود، راهی تورنمنت بین‌المللی ترکیه شد تا محک جدی را برای حضور در مسابقات گزینشی ترکیه ببیند.

مهلا مومن زاده، غزل سلطانی، ناهید کیانی، کوثر اساسه، پریسا جوادی، یلدا ولی نژاد، ملیکا میرحسینی و زهرا پوراسماعیل نمایندگان تکواندو ایران در این رقابت‌ها بودند که در نهایت با کسب شش مدال طلا، نقره و برنز به کارش پایان بدهد. زهرا پوراسماعیل تنها بانوی طلایی ایران در این مسابقات بود. غزل سلطانی تنها مدال نقره را برای ایران کسب کرد و ناهید کیانی، پریسا جوادی، یلدا ولی نژاد و ملیکا میرحسینی هم مدال‌های برنز را صاحب شدند. تیم ملی تکواندوی بانوان با ۸ نفر در این مسابقات حضور پیدا کرده بود که از این جمع فقط دو نفر دست خالی برگشتند؛ مهلا مومن زاده و کوثر اساسه تنها کسانی بودند که ناکام ماندند.

کسب شش مدال در تورنمنت ترکیه سوغاتی مهمی است که از این تورنمنت به دست آمد اما مهمتر از آن شناخت کادرفنی از وضعیت تیم بود که به نظر در بیشتر اوزان به خوبی حاصل شد. این نتیجه شاید برای کادر فنی تیم ملی تکواندو بانوان در راه حضور در مسابقات گزینشی همانند چراغی عمل کند که کم و کاستی‌ها را نشان داد و حتما می‌تواند آن‌ها را برای رسیدن به دو سهمیه مهم در بخش بانوان کمک کند.

البته کسب دو سهمیه در مسابقات قاره‌ای برای بانوان اصلا آسان نیست اما با اندکی توجه و برنامه‌ریزی بهتر شاید بتوان شگفتی را رقم زد و نتیجه‌ای را گرفت که الان کسی منتظرش نیست.

البته زمان گزینشی آسیا چندین بار به دلیل شیوع کرونا تغییر کرد و شاید باز هم این اتفاق تکرار شود اما این تیم باید قدر زمان را بداند و در بهترین شرایط راهی این مسابقات شود و بتواند بهترین نتیجه را کسب کند. حتی اگر یک سهمیه هم در بخش بانوان به دست بیاید، موفقیت بزرگی برای تکواندوی بانوان است. کاری که می‌تواند نشانه‌های درخشش دوباره بانوان در تکواندو باشد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::