شما اینجا هستید

تیتریک » ملکی: هفت عنوان فنی ترین بازیکن را در کارنامه دارم/ کیفیت رقابت‌ها بسیار بالا بود

Rate this post

نسترن ملکی قهرمان پرافتخار پومسه کشورمان که به عنوان فنی ترین بازیکن لیگ برتر انتخاب شد در گفتگو اختصاصی با پایگاه خبری تکواندو پلاس گفت: از سال ۱۳۸۷ که رقابت‌های لیگ برتر پومسه آغاز شده است تاکنون این افتخار را داشته که ۱۱ دوره به عنوان بازیکن حضور داشته باشم و دو سال هم مدیراجرایی این رقابت‌ها بودم.

وی افزود: دو سال است که در تیم پترو صدف حضور دارم و موفق به کسب ۱۵ مدال طلا، ۳نقره و یک برنز در بخش انفرادی و تیمی شده‌ام و ۷ عنوان فنی ترین بازیکن در رده‌های سنی ۱۸ تا ۳۰ سال و ۳۱ تا ۴۰ سال را به نام خود ثبت کرده‌ام.

ملکی افزود: عنوان فنی‌ترین بازیکن به کسی تعلق می‌گیرد که بیشترین امتیاز را در مقایسه با همه رده‌های سنی بدست آورد و خدا را شکر می‌کنم که توانستم این عنوان کسب کنم؛ تمام موفقیت‌ها را مدیون حمایت‌های مادرم و همچنین اساتید کره ای آقای کانگ و خانم ها یوجین و ناری هستم که پایه‌های پومسه ایران را ساختند و خوشحالم که زحماتشان را جبران کردم.

وی در خصوص تفاوت رقابت‌های امسال با سال‌های گذشته توضیح داد: مسابقات به دلیل شرایطی که تمام دنیا با آن مواجه هستند یعنی بیماری کرونا با تعداد کمتری از شرکت کنندگان برگزار شد؛ کیفیت رقابت‌ها بسیار بالا بود و در رده سنی ۱۸ تا ۳۰ سال امتیازها بسیار نزدیک و سکوها با اختلاف کم جابه جا می‌شد؛ خدا را شکر می‌کنم که فدراسیون با وجود تمام مشکلات مسابقات را برگزار کرد و من در آن حضور داشتم که همین باعث می‌شود بازیکنان تمریناتشان را به صورت مداوم انجام دهند و برای رقابت‌های بزرگتر آماده باشند.

نسترن ملکی در پایان گفت: امیدوارم شرایطی فراهم شود تا مسابقات پومسه هم مانند کیوروگی پخش زنده داشته باشد و حامیان مالی از این رشته حمایت کنند؛ بدین ترتیب انگیزه پومسه‌روها بیشتر می‌شود، پومسه چیزی از کیوروگی کم ندارد و حتی مدال‌های بیشتری دریافت می‌کند و باید هر دو رشته به یک اندازه مورد توجه قرار بگیرند. در آخر از همسرم بسیار متشکرم چراکه مرا برای شرکت در مسابقات کشوری و جهانی مورد تشویق قرار می‌دهد و بسیار حمایتم می‌کند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::