شما اینجا هستید

تیتریک » اردوی مشترک تکواندوکاران کشورمان و صوفیه در تهران/ بازی برد – برد ایران و بلغارستان

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، با درخواست فدراسیون تکواندوی بلغارستان اردوی مشترک تکواندوکاران این کشور با ملی‌پوشان تکواندوی ایران از روز ۲۰ بهمن‌ماه در مرکز جهانی تکواندوی ایران برگزار می‌شود.

تیم ملی تکواندوی بلغارستان درخواست برگزاری اردوی مشترک با تیم ملی تکواندوی کشورمان را داشت که با موافقت کادر فنی تیم ملی و فدراسیون تکواندو راهی ایران می‌شود. این تیم با ۷ هوگوپوش و البته سرمربی ایرانی خود فرزاد ذوالقدری به عنوان سرمربی از ۲۰ بهمن وارد ایران می‌شود و تا ۱۲ اسفند تمرینات خود را به طور مشترک با ملی پوشان پیگیری می‌کند.

برگزاری این اردوی مشترک از چند جهت قابل اهمیت است. اول این‌که با توجه به تعطیلی بسیاری از اردوها در کشورهای مختلف و برگزار نشدن تورنمنت‌های مهم بین المللی به دلیل شیوع کرونا، برگزاری این اردوی مشترک در تهران نشان می‌دهد که تکواندوی ایران چه جایگاه مهم و ویژه‌ای را در دنیا دارد که تیم بلغارستان بدون هراس در این شرایط به تهران سفر می‌کند. شاید اگر این‌گونه هم به موضوع نگاه شود که این تیم برای افزایش میزان آمادگی خود با وجود خطر ابتلا به کرونا، سفر به تهران را به جان خریده، خیلی گزاف نباشد.

موضوع مهم بعدی حضور یک سرمربی ایرانی در راس کادر فنی تیم ملی تکواندو بلغارستان می‌باشد. فرزاد دوالقدری مدتی است که به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شده و این می‌تواند علاوه بر گسترش همکاری‌های فدراسیون ایران با بلغارستان، به افزایش تجربیات فرزاد هم کمک کند. در واقع حالا فرزاد در نقش یک رابط می ‌تواند به افزایش روابط دوستانه فدراسیون تکواندو ایران با بلغارستان کمک ویژه‌ای کند.

جایگاه تکواندو ایران در دنیا و برقراری روابط خوب با بلغارها باعث شده تا بعد از برگزاری اردوی مشترک با این نفرات، تیم ملی هم راهی صوفیه شود و علاوه بر برگزاری اردوی مشترک در این کشور، در تورنمنت‌ بین المللی این کشور هم شرکت کند. آرش فرهادیان مدیر سازمان تیم‌های ملی با اشاره به برگزاری اردوهای تیم ملی در بلغارستان این روزها را به سود تکواندوی ایران می‌داند:«تیم‌ملی تکواندو برای آمادگی هرچه بیشتر و حضور قدرتمند در رویدادهای پیش‌رو تا پایان سال برنامه‌های مختلفی را پشت سر می‌گذارد و یکی از آنها حضور در تورنمنت بلغارستان است که روز ۱۷ اسفندماه در صوفیه برگزار می‌شود. با حضور در این تورنمنت می‌توانیم آمادگی تکواندوکاران را محک بزنیم و بعد از آن هم تیم‌ملی تکواندو کشورمان کمپ مشترک ۱۰ روزه‌ای را در بلغارستان با ۳ تیم اروپایی دیگر پشت سر می‌گذارد.»

برگزاری اردوی مشترک با بلغارستان و کشورهای اروپایی باعث شده نفرات جدید تیم ملی هم برای کسب تجربه این تیم را همراهی کند. موضوعی مدیر تیم‌های ملی هم به آن اشاره کرده است:«غیر از نفراتی که در اردو حضور دارند انشاءالله از دو تکواندوکار دیگر نیز برای حضور در تورنمنت و کمپ تمرینی بلغارستان دعوت می‌کنیم تا بتوانیم نیم‌نگاهی هم به مسابقات قهرمانی جهان که بلافاصله بعد از بازی‌های المپیک برگزار می‌شود، داشته باشیم. همچنین ما اردیبهشت‌ماه مسابقات قهرمانی آسیا را پیش‌رو داریم که سعی داریم پر قدرت تر در این رویداد حضور پیدا کنیم.»

این همکاری برای فدراسیون تکواندوی ایران یک بازی دو سر برد است. علاوه بر این‌که نشان می‌دهد، فدراسیون ایران توانسته با برگزاری اردوهای تیم ملی و همچنین لیگ برتر تکواندو با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعتماد خوبی را جلب کند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::