شما اینجا هستید

تیتریک » دوره ما پیش زمینه‌ای برای کسب سکوهای بزرگ جهانی بود

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌ روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال‌ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

کاظم مهری ملی پوش اسبق تکواندو کشورمان و دارنده دو مدال برنز در مسابقات قهرمانی دانشجویان جهان و قهرمانی ارتش‌های جهان از خاطرات دوران ورزشکاری خود به تکواندو پلاس می‌گوید:

«دوره ورزشکاری و قهرمانی من از سال ۱۳۷۱ آغاز شد که در میادین بین‌المللی مختلف حضور پیدا کردم و بارها روی سکوی قهرمانی کشور ایستادم؛ همچنین با تیم‌های پلی اکتیو و تسا اصفهان، مقاومت و پاس تهران، مس کرمان و آذر پیام ارومیه در لیگ‌های برتر شرکت کردم و سکوهای مختلفی بدست آوردم.

اما مهمترین مدال‌هایم برنز قهرمانی ارتش‌های جهان سال ۱۹۹۷ به میزبانی ایتالیا و برنز قهرمانی دانشجویان جهان سال ۲۰۰۰ در کشور تایوان است.

خاطرات شیرین آن دوره مربوط به حضور در تورنمنت‌های بین المللی مختلف است که دست آوردهای خوبی داشته‌ام؛ کسب مدال طلا در ازمیر ترکیه که ۲۰ تیم از کشورهای اروپایی در آن حضور داشتند، بدست آوردن گردن آویز طلا در قبرس، دو نقره تورنمنت ترکیه و مدال برنز مسابقات جام فجر در سال ۱۳۷۹ عناوینی هستند که تا پایان زمان ورزشکاری‌ام یعنی سال ۱۳۸۵ به نام خود ثبت کردم.

بعد از آن تصمیم گرفتم تحصیلاتم را ادامه بدهم و در حال حاضر دکترای تخصصی مدیریت و برنامه ریزی تربیت بدنی دارم همچنین در حوزه آموزش فعالیت دارم و استادیار دانشگاه هستم.

نسل قبل تر از ما که در زمان جنگ ورزشکار بودند سختی‌ها و دشواری‌های زیادی را پشت سرگذاشتند مثل عدم برگزاری اردوهای تدارکاتی و نبود امکانات ولی زمان ما در دوره سازندگی وضعیت به نسبت بهتر شده بود در واقع نقطه اوج تکواندو و پیش زمینه‌ای برای کسب سکوهای بزرگ جهانی و بین‌المللی بود؛ زمانی که مهدی بی باک اولین مدال طلا جهانی را بدست آورد انگیزه بزرگی در خانواده تکواندو ایجاد شد و بعد از آن هادی ساعی، یوسف کرمی و تکواندوکاران دیگری توانستند مسیری را طی کنند و سکوهای جهانی بیشتری حاصل شود تا زمانی که فدراسیون تکواندو به عنوان برترین فدراسیون در جهان انتخاب شد و باعث افتخار است.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::